اولین گل مهدی طارمی برای پورتو در مقابل پورتیموننسی ؛ لژیونر ایرانی بهترین بازیکن زمین شد .

 

مهدی طارمی مهاجم پیشین پرسپولیس در حضور ۵۹ دقیقه‌ای خود پس از چند هفته نیمکت نشینی، اولین گل خود را برای پورتو و مقابل پورتیموننسی در لیگ برتر پرتغال به ثمر رساند و بهترین بازیکن زمین شد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو پس از ورود به زمین روند بازی را به سود تیمش تغییر داد تا به برتری مقابل پورتیموننسی برسند.

در یکی از مسابقات هفته هفتم لیگ برتر پرتغال، تیم پورتو که مثل تمام بازی‌های این فصل مهدی طارمی را در ترکیب نمی‌دید و روی نیمکت داشت، از ساعت ۲۱ یک شنبه شب در استادیوم دو دراگائو مقابل پورتیموننسی قعرنشین قرار گرفت.

پورتیموننسی شروع غیرمنتظره‌ای داشت و توانست در دقیقه ۱۴ روی توپ ارسالی از جناح راست زمین و ضربه سر چکشی بتو به گل برسد و تیم پورتو را در زمین خود عقب بیندازد.

مهدی طارمی که همواره فرصت کمی به عنوان یار جانشین در پورتو به دست می‌آورد، دیشب برای نخستین بار و پس از آسیب دیدگی ماتئوس اوریبه، از دقیقه ۳۱ دیدار با پورتیموننسی به‌عنوان یک تعویض اجباری وارد زمین شد که پس از حضورش روند بازی کاملا به سود تیمش تغییر کرد.

ستاره ایرانی پورتو و مهاجم پیشین پرسپولیس سه دقیقه بعد از حضور در بازی از میانه زمین پاس خوبی به خسوس کرونا داد و خلق موقعیت کرد تا این بازیکن با پیشروی تا محوطه جریمه پورتیموننسی پیش رفت که شوت او به تور کنار دروازه خورد.

پورتو پس از حملات پیاپی بالاخره در دقیقه ۳+۴۵ موفق شد روی ارسال دقیق سرجیو اولیویرا از کرنر سمت راست زمین و ضربه سر امبمبا گل تساوی را بزند تا نیمه اول با نتیجه یک بر یک تمام شود.

ستاره ایرانی پورتو که تشنه موفقیت در هفتمین بازی فصل لیگ برتر پرتغال با لباس پورتو بود، تنها ۴۹ ثانیه پس از شروع نیمه دوم روی سانتر زیبای سرجیو اولیویرا از جناح راست زمین موفق شد با جای‌گیری مناسب پشت مدافع پورتیموننسی و ضربه سر نخستین گل خود را در تیم جدیدش به ثمر رساند.

طارمی پس از باز کردن دروازه پورتیموننسی، ضربه محکمی به توپ زد و فریاد شادی در دو دراگائو سر داد تا به نوعی از زیر فشار انتقاداتی که علیه نیمکت‌نشینی او در پورتو و عدم گلزنی‌اش در تمام رقابت‌های فصل ۲۱-۲۰۲۰ می‌شود، خارج شود و پاسخ محکمی به آنها بدهد.

ستاره ایرانی پورتو که پس از گل در آغوش هم‌تیمی‌هایش قرار گرفته و انگیزه بیشتری برای ادامه بازی پیدا کرده بود، در دقیقه ۷۱ هم با ضربه سر دروازه پورتیموننسی را تهدید کرد که گلر حریف توپ ر ا در اختیار گرفت.

طارمی در دقیقه ۷۸ با پیشروی تا پشت محوطه جریمه پورتیموننسی پاس در عمق خوبی به موسی مارگا داد که او هم با پاس در عمق اولیویرا را در موقعیت تک به تک قرار داد، اما این بازیکن با فرصت‌سوزی توپ را تبدیل به گل نکرد و دروازه‌بان حریف با پا مقابل شوت او ایستاد.

در دقیقه ۸۸ مهاجم ایرانی پورتو در میانه زمین توپ‌گیری کرد که همین اتفاق موجب شد تیمش ضد حمله بزند و در ادامه روی پاس خسوس کرونا و شوت زمینی اولیویرا گل سوم را به ثمر رساند.

پورتو که در هفته گذشته لیگ برتر پرتغال مقابل فریرا شکست خورده بود، دیشب موفق شد با درخشش مهدی طارمی به برتری ۳ بر یک خانگی برابر پورتیموننسی دست یابد تا ۱۳ امتیازی شده و موقتا در رده سوم جدول لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد.

مهدی طارمی، آقای گل فصل گذشته لیگ برتر پرتغال در حالی موفق به زدن نخستین گل خود در پورتو شد که طی ۶ مسابقه اخیر داخلی و دو دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا برابر منچستر سیتی و مارسی فرانسه نتوانسته بود به این مهم دست پیدا کند.

ستاره ایرانی پورتو در شرایطی گل ارزشمندی مقابل پورتیموننسی به ثمر رساند که برای نخستین بار طی سالیان اخیر به اردوی تیم ملی دعوت نشده است.

بدون تردید این گل می‌تواند جایگاه طارمی را در پورتو محکم‌تر کرده و کاری کند تا او از دیدارهای بعدی تیمش در ترکیب قرار بگیرد.

بازی آینده پورتو دوم آذرماه در جام حذفی خواهد بود که انتظار می‌رود این تیم با مهاجم ایرانی خود وارد این مسابقه شود.

ستاره ایرانی پورتو پس از پایان این بازی و برای نخستین بار در این فصل به عنوان بهترین بازیکن زمین از نگاه باشگاه انتخاب شد.

اشتراک گذاری:

گنجینه ورزش ایران ، مشاوره ، طراحی و تجهیز باشگاهای ورزشی