بهرامی: بیگی با ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیون ریسک مبارزه در لیگ را می‌پذیرد/ ۳ نفر از قهرمانان جهان واکنشی زننده داشتند

 

ملی‌پوش سابق تیم ملی تکواندو گفت: بیگی یکی از مدعیان کسب مدال المپیک است و تنها در صورت دریافت پیشنهاد ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیونی ریسک حضور در لیگ را می‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، اعتراض تکواندوکاران به مبالغ پایین قرارداد‌ها بحث اصلی تکواندوی ایران در این روزهاست. موضوعی که جرقه آن اولین بار توسط سینا بهرامی ملی‌پوش سابق تیم ملی تکواندو و بازیکن فصل گذشته شهرداری ورامین زده شد و او با گلایه از مبالغ پایین قراردادها، در صفحه شخصی خود از سایر تکواندوکاران خواست با عدم امضای قرارداد با شرایط گذشته، از حضور در لیگ تکواندو انصراف بدهند و برای اعتراض نسبت به این موضوع اعتصاب کنند.

سینا بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره این حرکت خود اظهار داشت: خیلی وقت است نسبت به قراردادهای لیگ اعتراض داشتم، اما بعد از اینکه مشخص شد قرار است مسابقات لیگ تکواندو در فصل جاری مانند کشتی به صورت دوره‌ای و در روزهای محدود برگزار شود، نسبت به کاهش قراردادها و اینکه حتی مبالغ سالیان گذشته نیز نصف خواهد شد، مطمئن شدم.

وی تصریح کرد: غیر از المپین‌های تکواندو، حداکثر قراردادهای فصل گذشته لیگ تکواندو 50 میلیون تومان بود و به نظر می‌رسید قرار است این مبلغ تبدیل به 25 میلیون شود. بر همین اساس  تصمیم گرفتم دست پیش را بگیرم و بچه‌ها را نسبت به این موضوع آگاه کنم تا آنها قدر و قیمت خود را بیشتر بدانند. متأسفانه برخی باشگاه‌ها برای امضای قرارداد با بازیکن، ابتدا با تخریب، شأن و شخصیت او را پایین می‌آورند و بعد یک مبلغی می‌گویند که بازیکن باور کند قیمت او همین است. در حال حاضر اعتقاد دارم ارزش من 100 میلیون است و پایین‌تر از این مبلغ ارزش ندارد استرس مصدومیت داشته باشم و وزن کم کنم.

تکواندوکار کشورمان درباره همراهی سایر تکواندوکاران با این حرکت گفت: خدا را شکر بعد از این اتفاق یکسری بچه‌ها استقبال کردند و حتی یک گروه در شبکه‌های اجتماعی تشکیل دادیم، اما متأسفانه برخی حرف‌های این گروه را به بیرون منتقل کردند. در این گروه چون هدفم ورزشی بود، خیلی بی‌پرده حرف زدم و هیچ ترسی نداشتم و تنها قصد داشتم بازیکنان به حق و حقوق واقعی خود برسند. سال گذشته با همان قرارداد 35 تا 50 میلیونی یک فصل امکان پیش خرید یک پراید وجود داشت، اما در سال جاری و با افزایش تورم، 100 میلیون روی قیمت پراید رفت و دیگر حتی امکان خرید یک ماشین معمولی نیز وجود ندارد.

بهرامی با اشاره به ناراحتی برخی ورزشکاران نسبت به حرکت او گفت: سه نفر از قهرمانان سابق جهان ایران بعد از حرف‌های من، واکنش‌های بسیار زشت و زننده نشان دادند که واقعاً عجیب بود. برخی من را بلاک کردند و یکی از دوستان نیز به صورت غیرمستقیم اعلام کرد من اصلاً در حدی نیستم که بخواهم پنج تا 10 میلیون قیمت خود را بالاتر ببرم. یکی دیگر از دوستان نیز استوری گذاشت که اول دو سفر با تیم ملی بروم و بعد ادعای بزرگتری و نجات بچه‌ها را داشته باشم. من هیچکس را مجبور به انجام کاری نکردم و فقط به بچه‌ها گفتم قدر خود را بدانند.

وی در واکنش به این صحبت که گفته می‌شود نیاز مالی به پول تکواندو ندارد، گفت: همین موضوع باعث شده است که هر سال از قرارداد من کسر شود و مربیان هنگام امضای قرارداد بگویند که نیاز مالی ندارم و قرارداد را امضا کنم. اینکه نیاز مالی ندارم، دلیل نمی‌شود که از قرارداد خود بگذرم. تکواندو حرفه من است و تنها همین هنر را در زندگی دارم. اینکه با لطف خدا در سالیان گذشته پولی را از تکواندو جمع کردم نباید دلیل شود که هر سال از قراردادم کسر شود.

تکواندوکار فصل گذشته تیم شهرداری ورامین تأکید کرد: خیلی از بچه‌ها از نقاط دور ایران مجبور هستند برای حضور در مسابقات به تهران بیایند. اگر خدای نا کرده در یکی از این سفرها اتفاقی برای هر کدام از این نفرات بیفتد، حتی باشگاه‌های‌شان از آنها حمایت نخواهند کرد. بازیکنان زیادی را داشتیم که در زمین دچار مصدومیت شدند، اما مربیان آنها حتی حاضر نشدند او را از روی زمین بلند کنند. قراردادهای لیگ تکواندو به قدری غیرحرفه‌ای تنظیم می‌شود که همیشه همه چیز به نفع باشگاه‌هاست. 99 درصد بچه‌های تکواندو شغل دوم دارند و برای تأمین مخارج خود بدون اینکه قصد بی‌احترامی به شغلی را داشته باشم، مجبور به کارهایی هستند که در شأن یک قهرمان نیست.

بهرامی درباره وضعیت خود برای فصل آینده گفت: با سه چهار تیم صحبت کردم، اما اگر قرار باشد مبالغ پرداختی مانند سالیان گذشته پایین باشد، قید پول را می‌زنم و برای مربیانی مبارزه خواهم کرد که  برای من زحمت کشیدند. نسبت به استاد مرتضی سلطانی خیلی ارادت دارم. ایشان کسی بود که من را به تکواندو معرفی کرد. مرتضی کریمی نیز یکی دیگر از اساتیدم است و اگر قرار باشد با پول کم مبارزه کنم برای تیم‌‌های سلطانی و کریمی بازی خواهم کرد. البته از دو سه تیم پیشنهاد بهتری دارم که به آنها فکر خواهم کرد. مس کرمان یکی از این تیم‌هاست و صحبت‌هایی با یکدیگر داشتیم که فعلاً به توافق نرسیدیم. فتح صدر البرز نیز تیم دیگری است و در کنار این تیم‌ها با تیم‌های پاس و کن نیز صحبت کردم.

وی در واکنش به صحبت‌هایی که در مورد میلاد بیگی ملی‌‌پوش تیم تکواندوی آذربایجان و دوست صمیمی‌اش برای حضور در لیگ مطرح شده است، گفت: ابتدا باید بگویم که میلاد بیگی اصلاً نگفته است که قراردادهای لیگ تکواندوی ایران برای او حتی ارزش گرم کردن ندارد. میلاد بیگی در شرایطی در آستانه المپیک حاضر خواهد شد به لیگ ایران بیاید که از لحاظ شرایط مالی پیشنهاد خوبی داشته باشد. میلاد بیگی یکی از مدعیان کسب مدال المپیک است و تنها در صورت دریافت پیشنهاد 350 تا 500 میلیونی حاضر خواهد شد، ریسک حضور در لیگ را بپذیرد. فکر می‌کنم مس کرمان پیشنهاداتی به او داده است و اگر بخواهند، می‌توانند شرایط حضور او را در لیگ فراهم کنند.

اشتراک گذاری:

گنجینه ورزش ایران ، مشاوره ، طراحی و تجهیز باشگاهای ورزشی