بیگی: عِرق ایرانی‌ام بیشتر شده و آرزوی‌ قلبی‌ام مبارزه برای ایران است؛ شاید سورپرایز لیگ باشم/ از مهماندوست ناراحت

 

ملی‌پوش ایرانی الاصل تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: عِرق و تعصب ایرانی‌ام بیشتر شده و این حسرت برایم باقی مانده تا یک روز برای ایران مبارزه کنم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، میلاد بیگی ملی‌پوش ایرانی الاصل تیم ملی تکواندو آذربایجان در ماه‌های گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مسابقات تکواندو به ایران سفر کرد تا دیداری با خانواده داشته باشد. بیگی در این روزها به دلیل جنگ ارمنستان و آذربایجان و همچنین شیوع موج جدید کرونا که باعث بستن شدن مرزها شده است، در ایران ماندگار و مشغول پیگیری تمرینات خود است.

در این مدت بحث حضور میلاد بیگی در رقابت‌های لیگ تکواندو ایران و همچنین گلایه‌ها رضا مهماندوست، سرمربی ایرانی تیم آذربایجان از او باعث شد تا بیگی به یکی از سوژه‌های اصلی تکواندو ایران در روزهای تعطیلی این رشته ورزشی تبدیل شود.

میلاد بیگی در خصوص حضور در ایران، اظهارات مهماندوست، بحث حضور در لیگ برتر و مسائل دیگر با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم به گفت‌وگو پرداخت که در زیر می‌خوانید:

تسنیم: به نظر می‌رسد بستن شدن مرزها باعث شده است که این روزها امکان بازگشت به آذربایجان را نداشته باشید؟
آذربایجان به خاطر ویروس کرونا مرزهای خود را بسته است و این موضوع باعث شده است که امکان بازگشتم وجود نداشته باشد. این اتفاق را به فال نیک گرفتم و در ایران با مربیان خود مشغول تمرین هستم و خدا را شکر حال بسیار خوبی دارم.

تسنیم: بابت عدم حضور در تمرینات گروهی آذربایجان و عقب افتادن از شرایط خوب خود نگران نیستید؟
اتفاقاً در ایران خیلی حرفه‌ای مشغول تمرین هستم و مربی بدنساز و مربی تکواندو اختصاصی دارم. در این چند سال نیز که در آذربایجان تمرین می‌کردم با مربی خود در ارتباط بودم و از او مشورت و کمک می‌گرفتم. مربی‌ام تخصص کافی دارد و شاید تنها مشکلم در این مدت نبودن در جو تیم ملی و رفت و آمد به شهر باشد که اذیتم می‌کند. تمرین با مربی خود را خیلی دوست دارم و خدا را شکر در این چند وقت به خوبی روی آسیب دیدگی‌های خود کار کردم و به نوعی در حال بازپروری و آماده شدن برای المپیک هستم.

تسنیم: به نظر می‌رسد تعطیلی مسابقات ورزشی در ماه‌های گذشته فرصت خوبی برای استراحت ورزشکاران و ترمیم آسیب‌های آنها فراهم کرده است.
دقیقا، کنار اتفاقات تلخ کرونا، این موضوع را باید به فال نیک گرفت. اعتقاد دارم اگر سبک زندگی ورزشکار درست باشد از این فرصت تعطیلی مسابقات نیز می‌توانست به خوبی استفاده کند. البته نبود مسابقات آماده‌سازی می‌تواند ضربه بزند، اما این فاصله مسابقاتی تا المپیک را می‌توانیم از جنبه خوب نیز نگاه کنیم و بیشتر تمرین کنیم و به برطرف کردن آسیب دیدگی‌های خود بپردازیم. بسیاری از ورزشکاران  حرفه‌ای درگیر آسیب دیدگی بودند و در این مدت توانستند به خودشان برسند و آسیب دیدگی‌ها را برطرف کنند.

تسنیم: رضا مهماندوست در روزهای گذشته گلایه‌هایی از شما داشت، که به نظر می‌رسد باعث ناراحتی شما شده است؟
واقعا از خواندن مصاحبه مهماندوست شوکه شدم و از اظهارات ایشان جا خوردم. موضوعی که امکان آن وجود داشت به صورت شخصی برطرف شود، نباید اینگونه مطرح می‌شد. اگر کسی بزرگ است باید بزرگی کند و اگر من مشکلی دارم، ایشان می‌توانست تماس بگیرد و با من صحبت کند. مهماندوست در این موضوع یک مقدار بی‌تجربگی کرد و من شوکه و ناراحت شدم.

تسنیم: در این مدت شایعاتی در خصوص پیشنهادات تیم‌های لیگ برتری تکواندو به شما مطرح شد، که واکنش شما به ارقام پایین قرارداد بازیکن و حمایت از تکواندوکاران را به همراه داشت.
به نظرم واقعاً قراردادها لیگ ظلم به بچه‌های تکواندوست. من خودم بازیکن بودم و در لیگ برتر تکواندو بازی کردم. سال 93 که آخرین سال حضور من در ایران بود، برای تیم شهرداری ورامین بازی کردم که قراردادم 33 میلیون بود. اگر قرارداد من را آن زمان به دلار تبدیل می‌کردیم نزدیک 10 هزار دلار بود. بعد از این همه سال قرارداد بازیکنان همچنان 30 میلیون است که چیزی نزدیک به هزار دلار می‌شود. نباید انتظار داشت قهرمانان جهان و مدال‌آوران تکواندو ایران با 40 یا 50 میلیون تومان قرارداد ببندند. بچه‌ها با این قراردادها خرج زندگی خود را در می‌آورند. از طرفی حق می‌دهم شاید اسپانسرها نیز مشکل داشته باشند، اما باید این موضوع توسط بزرگان زیادی که در فدراسیون حضور دارند، حل شود.

تسنیم: صحبت‌های شما در خصوص اینکه با 2 هزار دلار حتی در لیگ ایران گرم نیز نمی‌کنید، سوتفاهماتی را رقم زد.
فکر می‌کنم از صحبت‌های من اشتباه برداشت شد. اینکه گفتم با 2 هزار دلار گرم نمی‌کنم در خصوص ارزش خودم بود. اصلاً پیشنهادی به صورت مستقیم نداشتم که با 2 هزار دلار در لیگ ایران بازی کنم. این مسئله را به یک واسطه گفته بودند که من به او گفتم با 2 هزار دلار برای حضور در مسابقاتی مانند لیگ گرم نیز نمی‌کنم. اصلا منظورم این نبود که لیگ تکواندو ایران بد است و اتفاقاً عاشق لیگ ایران بودم و دوست داشتم در لیگ بازی کنم. رقابت مثبت و خوبی در لیگ وجود دارد که خوب و جذاب است، اما متاسفانه از صحبت‌هایم اشتباه برداشت شد. اگر از این طرف قضیه بخواهیم نگاه کنیم، باید به من که در سال 93 با 10 هزار دلار در لیگ بازی کردم بربخورد که حالا با این شرایط با 2 هزار دلار در لیگ بازی کنم.

 

اشتراک گذاری:

گنجینه ورزش ایران ، مشاوره ، طراحی و تجهیز باشگاهای ورزشی