حضور نمایندگان فدراسیون جهانی تکواندو در جلسه مجازی فدراسیون‌های بین‌المللی ورزشی

 

عضو شورای فدراسیون جهانی تکواندو و دارنده مدال المپیک و به همراه رئیس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی در جلسه مجازی فدراسیون‌های بین‌المللی ورزشی حضور پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، جلسه‌ای با عنوان بحران مدیریت در دوران شیوع ویروس کرونا برای نخستین بار به صورت مجازی میان فدراسیون‌های بین‌المللی ورزشی برگزار شد و حاضرین به بررسی اینکه چگونه جامعه و ورزش می‌توانند در بحران جهانی کنونی قوی‌تر عمل کنند به سخنرانی پرداختند.

در این جلسه “سارا استیونسون” عضو شورای فدراسیون جهانی تکواندو و دارنده مدال المپیک، “آدام بیکر” مدیر امنیت فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی، دکتر “موریزیو باربچی” مشاور ارشد مدیر اجرایی امدادهای سلامت سازمان بهداشت جهانی و “توماس کرت” دبیرکل اتحادیه بین المللی  قایقرانی قدرتی حضور داشتند.

“استیونسون” صحبت‌هایش را با تاکید بر اهمیت تشویق و ترغیب ورزشکاران نوجوان در زمان شیوع ویروس کرونا شروع کرد و دکتر “هیونگ جیونگ ” نیز مطالعات موردی خود را بر  روی مقابله با ویروس کووید 19 توضیح داد.

دکتر “جیونگ” در خصوص اینکه چگونه فدراسیون جهانی تکواندو همانند سایر فدراسیون‌های بین المللی تحت تاثیر ویروس کووید 19 قرار گرفته و تمامی رقابت‌ها و رویدادهای سال‌جاری را برای مراقبت و محافظت از سلامتی شرکت کنندگان لغو و یا به تعویق انداخته است، توضیحاتی را مطرح کرد.

وی همچنین تاکید کرد که مواجه با ریسک ابتلا به کووید 19 از اولویت‌های کمیته پزشکی فدراسیون جهانی می‌باشد و در خصوص تنظیم راهنما و دستورالعمل‌ها‌یی برای بازگشت به تمرین و مسابقات بر اساس برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی اقداماتی صورت گرفته است.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرد فدراسیون جهانی میزبان‌های رویدادهای بین‌المللی و همچنین برگزار کنندگان جلسات تمرین‌های ورزشی را تشویق کرده است تا با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه دهند.

دکتر جیونگ به تشریح اهمیت انجام تحقیقات برای میزبانی و برنامه‌ریزی بخش‌های مختلف یک رویداد ورزشی پرداخت و امیدواری خود را برای از سرگیری تدریجی و محدود فعالیت‌های ورزشی اعلام کرد.

اشتراک گذاری:

گنجینه ورزش ایران ، مشاوره ، طراحی و تجهیز باشگاهای ورزشی