دادن استراحت به لژیونرها مقابل بوسنی بهانه است/ اسکوچیچ خواسته اعتبارش را از دست ندهد .

 

دادن استراحت به لژیونرها مقابل بوسنی بهانه است/ اسکوچیچ خواسته اعتبارش را از دست ندهد .

مدرس فیفا گفت: موضوع دادن استراحت به لژیونرها برای دیدار با بوسنی بهانه است و اسکوچیچ خواسته در صورت شکست در این بازی اعتبارش را از دست ندهد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی به مصاف بوسنی می‌رود که از سوی دراگان اسکوچیچ بازیکنان شاخصی برای حضور در این دیدار تدارکاتی دعوت نشدند. این موضوع انتقادات زیادی را علیه سرمربی کروات تیم ملی به همراه داشته است.

مسعود اقبالی در خصوص نفرات دعوت شده به تیم ملی برای برگزاری دیدار دوستانه با بوسنی به خبرنگار ورزشی آنا اظهار کرد: غیبت تعداد زیادی از بازیکنانی که لژیونر بودند و عملکرد خوبی در تیم باشگاهی‌شان داشتند جای تعجب دارد. این حدس زده می‌شود که این بازیکنان به عمد دعوت نشده‌اند. بوسنی تیم قدرتمندی است و محک مناسبی مقابل این تیم وجود داشت اما با عدم دعوت از بازیکنان آماده، تیم ملی به اندازه لازم دیده نمی‌شود.

وی افزود: وقتی که مهره‌های تعیین‌کننده‌ای که در تیم‌های خود عملکرد خوبی داشتند دعوت نمی‌شوند و یک‌سری از بازیکنانی که برای تیم ملی ناشناخته هستند در اردو حضور پیدا می‌کنند، نشان می‌دهد که برد و باخت در این مسابقه برای کادر فنی تیم ملی اهمیت چندانی ندارد. به نظرم دراگان اسکوچیچ دوست نداشت تا در این مسابقه، تیمش با بهترین بازیکنان فعلی فوتبال ایران به میدان برود و برای همین برخی بازیکنان شایسته دعوت نشدند.

مدرس فیفا در خصوص اینکه برخی اعلام کرده‌اند اسکوچیچ به لژیونرها استراحت داده ولی به نفرات داخلی این استراحت را نداده است، تصریح کرد: مگر آخرین بازی بازیکنان چه زمانی بوده است. طبق استانداردها حداکثر مدتی که یک بازیکن نیاز دارد تا ریکاوری کامل داشته باشد و با آمادگی برای تیمش به میدان برود، نهایتاً سه روز است. اینکه بازیکنان داخلی فرصت بیشتری برای استراحت دارند و در این اردو حاضر شده‌اند نیز درست نیست. به نظر من بیان این حرف‌ها بهانه بوده و هدف چیز دیگری است.

وی یادآور شد: من تصور می‌کنم سرمربی کروات تیم ملی احتمال داده تیمش با وجود تمامی نفرات باز هم مغلوب بوسنی می‌شود و شکست برابر این حریف اروپایی از اعتبار او کم می‌کند. برای همین خواسته فرار رو به جلو داشته باشد و با نفراتی به مصاف بوسنی می‌رود که پس از باخت بتواند این بهانه را داشته باشد که چهره‌های شاخصی غایب بودند تا ارزش و اعتبار خود را حفظ کند. در شرایطی که شکست برابر بوسنی حتی با وجود تمامی نفرات، به سود تیم ملی بود و باعث می‌شود تا عیار واقعی تیم ملی مشخص شود.

اقبالی در خصوص اینکه لژیونرهای آماده فوتبال ایران در لیگ‌های مختلف فرصت مناسبی را از دست داده‌اند، تأکید کرد: حتی اگر لژیونری پنج دقیقه برای تیمش در اروپا یا دیگر لیگ‌ها بازی می‌کند، حضورش برای تیم ملی مفید خواهد بود. اینکه بازیکنان مهمی چون مهدی طارمی، سامان قدوس، مهرداد محمدی و … به تیم ملی دعوت نشده‌اند، قطعاً تشخیص غلط سرمربی تیم ملی بوده است. او می‌توانست بهترین‌ها را فرا بخواند تا بتواند ارزیابی دقیقی از کیفیت لژیونرهای فوتبال ایران داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در داخل کشور نیز نفراتی چون وریا غفوری و حامد لک به تیم ملی دعوت نشدند که این موضوع هم به ضرر تیم ملی خواهد بود. ما در لیگ برتر ایران، معدود بازیکنانی داریم که شرایط بسیار خوبی دارند و از شعور تاکتیکی مناسبی بهره می‌برند. وقتی که این بازیکنان هم به تیم ملی دعوت نمی‌شوند، قطعاً اسکوچیچ نخواسته تا تیم اصلی‌اش را جمع کند. این بازیکنان به همراه لژیونرها که در فوتبال اروپا نظم و انضباط را به همراه راه‌های پیشرفت در فوتبال آموخته‌اند، قطعاً به سود تیم ملی بود. وقتی که نفرات دیگری به بازیکنان شایسته ارجحیت داده می‌شود، قطعاً سرمربی کروات تیم ملی فرصت ایده‌آلی را از دست داده و آن‌وقت در دیدارهای برگشت انتخابی تیم ملی فرصت جبران نتیجه مقابل حریفانی چون بحرین و عراق وجود ندارد.

اشتراک گذاری:

گنجینه ورزش ایران ، مشاوره ، طراحی و تجهیز باشگاهای ورزشی