مهماندوست: بیگی بدون توجه به پول در لیگ برتر تکواندو شرکت کند/ انگار نه انگار که ما را می‌شناسد!

 

مهماندوست: بیگی بدون توجه به پول در لیگ برتر تکواندو شرکت کند/ انگار نه انگار که ما را می‌شناسد!

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: میلاد بیگی اگر شرایط بازگشت را ندارد، باید حرفه‌ای فکر کند و بدون توجه به پول در لیگ برتر مبارزه کند.

رضا مهماندوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برطرف شدن مشکلات مالی آذربایجان اظهار داشت: البته هنوز حدود 9 ماه طلب داریم که پرداخت نشده است و در سه ماه گذشته با قرار گرفتن زیر مجموعه‌ای جدید دوباره دریافتی داشتیم. در گذشته حقوق ما را یکی از هولدینگ‌های آذربایجان پرداخت می‌کرد، اما پس از مدتی از انجام این کار شانه خالی کرد و شرکت جدید نیز بدهی‌های گذشته را برعهده نمی‌گیرد و بعید می‌دانم مطالبات گذشته پرداخت شود.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان در خصوص حضور میلاد بیگی در ایران و ارتباط با او گفت: با میلاد زیاد در ارتباط نیستم و در 5 ماه اخیر که او در ایران حضور دارد، تنها یک بار برای اطلاع از شرایطش با او صحبت کردم. بیگی به دلیل جنگ ارمنستان و همچنین بیماری کرونا پشت مرز گیر افتاده است و از طرفی با توجه به وضعیت ایران از لحاظ درگیری با کرونا، ارمنستان مرزهای خود را به روی ورود کسانی که در ایران حضور دارند، بسته است.

مهماندوست در خصوص صحبت‌هایی که مبنی بر مبارزه میلاد بیگی در لیگ تکواندو ایران مطرح شده است، تاکید کرد: میلاد هنوز در این خصوص صحبتی با من نکرده است، اما به نظرم حضور و مبارزه او در لیگ ایران ضرری ندارد. بیگی در این مدت مانند ما  تمرینات  نداشته و به گفته خودش با مربی باشگاهی‌اش مشغول تمرین است، اما هر کاری کند نیز مثل ما با برنامه تمرین نداشته است. در این شرایط حضور میلاد بیگی در لیگ تکواندو ایران ضرری ندارد و با توجه به کسب سهمیه المپیک، حضورش در کوران مسابقات مفید است.

وی خاطرنشان کرد: حتی اگر بیگی رقم کمتری دریافت کند و در لیگ  ایران مبارزه کند، اتفاق خوبی است و نباید بگوید تنها با فلان مبلغ در لیگ مبارزه می‌کنم. اگر میلاد پیش ما بود اجازه حضور در مسابقات را به او نمی‌دادم، اما با توجه به اینکه پیش ما نیست باید  دست به نقد خود را در کوران مسابقات قرار بدهد. کسی که بخواهد در لیگ مبارزه کند، تمرینات فشرده‌تری انجام می‌دهد و به اجبار در شرایط و کوران مسابقات قرار می‌گیرد. بیگی نباید خیلی به فکر پول باشد، چرا که حقوق خود را از اینجا دریافت می‌کند و نباید خود را فدای کسانی بکند که درگیر پول هستند.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تصریح کرد: برای بیگی بهتر است که هر هفته‌ یا دو هفته یک بار بازی کند و یا حتی به صورت فشرده در یک روز چند بازی انجام بدهد. شرایط ایران را از لحاظ اقتصادی همه می‌دانند و کسی آزار ندارد که پول داشته باشد و پرداخت نکند. به نظرم بیگی باید در لیگ بازی کند و نباید خود را در موج بازیکنانی که او را تحریک می‌کند، قرار بدهد. این درست که ارزش بازیکنان تکواندو ایران بسیار بالا است و باید پول‌های بیشتری بگیرند، اما وقتی نیست و نمی‌دهند، باید مبارزه کند. میلاد باید به این فکر کند که با وجود که اینکه در این چند ماه در آذربایجان حضور نداشته، اما حقوقش پرداخت شده و باید به این مسائل فکر کند.

مهماندوست در ادامه بیان کرد: یک بازیکن حرفه‌ای باید درست فکر کند و خود را در کوران مسابقات قرار بدهد و وقتی شرایط روتین نیست، خود را با شرایط وفق بدهد. شرایط فعلی برای همه بازیکنان یکسان است و اگر  میلاد حرفه‌ای فکر کند در لیگ بازی می‌کند. او در این مدت تماسی با من نداشته تا این مسائل را به او بگویم. اخلاق میلاد اینگونه است که وقتی از شما دور می‌شود، انگار نه انگار که شما را می‌شناسند و باید خبری بگیرد. از او گلایه دارم که در این مدت هیچ خبری از ما نگرفته است و در خصوص شرایطش مشورت نکرده است.

وی تاکید کرد: میلاد بیگی اگر نمی‌خواهد در لیگ ایران بازی کند باید مسیر دیگری را پیدا و به آذربایجان بازگردد. در حال حاضر خیلی از ایرانی‌ها در حال خروج از کشور هستند و باید ببینید حمید عباسعلی چگونه برای درمان به آلمان رفته است. میلاد نیز باید بساط خود را جمع کنند و به آذربایجان بیاید، چرا که از این شرایط راضی نیستم. بیگی زیرمجموعه فدراسیون آذربایجان است و باید با من به عنوان سرمربی هماهنگ باشد، اما او در حال انجام اشتباه است. در ایران شاید برخی از روی احساسات به او مشاوره بد بدهند و مسیر زندگی او را عوض و از شرایط حرفه‌ای خارج کنند.

اشتراک گذاری:

گنجینه ورزش ایران ، مشاوره ، طراحی و تجهیز باشگاهای ورزشی